Правила перетину кордону для пасажирів, що прибувають в Україну

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2021 № 230 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 № 1236.

З 24 березня 2021 всім без винятку іноземним громадянам незалежно від країни прибуття для в’їзду в Україну потрібно мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, виданий страховою компанією, зареєстрованою в Україні, що покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на весь термін перебування в Україні.

А також негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведено не більше ніж за 72 години до перетину державного кордону. Дітям до 12 років тест не потрібен.

Громадянам України для перетину українського кордону потрібно мати негативний результат ПЛР-тесту, який проведено максимум за 48 годин до в’їзду. У разі відсутності тесту українець повинен встановити додаток «Вдома» і відправитися на 14-денну самоізоляцію. Достроково завершити самоізоляцію можливо в разі отримання негативного результату ПЛР-тесту.

—————————————————————————————————————————————————

У зв’язку з карантинними обмеженнями пасажирам потрібно зважати на зміни та доповнення до правил проходження паспортного контролю в аеропорту «Бориспіль». Правила викладені на сайті Державної прикордонної служби України.

Наразі країни розділені на дві категорії: зелений список і червоний список. Статистику збирає і публікує МОЗ України.

Радимо ознайомитись з інформаційною сторінкою, створеною спеціально для туристів та відвідувачів України  – https://visitukraine.today/ua. На сторінці надані роз’яснення щодо правил перетину кордону для пасажирів з “зеленої“  та “червоної” зони.

Під час транзиту не підлягають обсервації або двотижневій самоізоляції ті особи, які покинуть межі України протягом двох діб.

Крім того, передбачено, що прикордонники відмовляють в пропуску через державний кордон України іноземцям та особам без громадянства (крім іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями або осіб, які потребують додаткового захисту) без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19, обсервацією.

При умові додаткових запитань можна звернутися за роз’ясненням до Прикордонної служби України.

Рішенням Уряду визначено категорію осіб, які обов’язково підлягають самоізоляції – це особи, які перетинають державний кордон та прибувають з держави або є громадянами держав із значним поширенням COVID-19 (виключення становлять окремі категорії громадян). Такі подорожуючі зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток «Дій вдома», а у разі неможливості його застосування – вибути на обсервацію.

Самоізоляція чи обсервація особи у зв’язку з перетином державного кордону припиняється у разі одержання нею негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19, який проведено після перетинання державного кордону або не пізніше ніж за 48 годин до перетинання.

Водночас, звертаємо особливу увагу, що правило припинення самоізоляції особи не стосується порядку перетинання державного кордону. Тобто, під час перетинання кордону встановлення та активація мобільного додатку «Дій вдома» є обов’язковим, а скористатися результатами ПЛР-тесту, зробленого, у тому числі не пізніше ніж за 48 годин до моменту перетинання кордону, з метою припинення самоізоляції, можна вже після перетину кордону.

Визначено перелік осіб, на яких не розповсюджується обов’язкова самоізоляція. Зокрема, – це діти до 12 років, громадяни держав із значним поширенням COVID-19, які не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів, або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб.

Самоізоляцію можна пройти в кінцевому пункті призначення. Після перетину пункту прикордонного контролю і встановлення додатку «Дій вдома» пасажирам відведено одну добу, щоб дістатись кінцевого пункту призначення.

Алгоритм припинення самоізоляції для тих, хто перетнув державний кордон. 

Алгоритм припинення самоізоляції для тих, хто перетнув державний кордон та перелік лабораторій, що мають право передавати результати тестування на COVID-19 методом ПЛР для припинення самоізоляції через додаток «Дій вдома» за посиланням:

https://phc.org.ua/news/algoritm-pripinennya-samoizolyacii-dlya-osib-scho-peretnuli-derzhavniy-kordon

Звертаємо увагу, що перелік лабораторій може змінюватися, тому обов’язково перегляньте його завчасно у день відвідування обраної лабораторії.

B разі одержання негативного результату лабораторія, яка виконала дослідження, вносить результат тесту до електронної системи Центру громадського здоров’я України. Дані, внесені лабораторіями автоматично синхронізуються із додатком “Дій вдома”.

Після обробки даних в додатку “Дій вдома” прийде повідомлення про припинення самоізоляції.

Уточнюйте можливість ознайомлення з результатами тесту на сайтах лабораторій, вказаних у переліку.

За посиланням – інструкція з використання електронного сервісу “Дій вдома”:

https://www.kmu.gov.ua/storage/app/sites/1/18%20-%20Department/18%20-%20PDF/04.2020/instrukciya-diy-vdoma.pdf

Якщо у вас виникли питання щодо роботи застосунку, зверніться до сервісу технічної підтримки застосунку: https://chat.diia.gov.ua/