Правила перетину кордону для пасажирів, що прибувають в Україну

Актуальні правила перетину українського кордону регулюються Постановою Кабінету Міністрів України №1236, з останніми змінами від 29 грудня 2021

Всім іноземцям незалежно від віку та країни прибуття для в’їзду в Україну потрібно мати страховий поліс (свідоцтво, сертифікат), виданий страховою компанією, зареєстрованою в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), що покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на весь термін перебування в Україні.

Всім іноземним громадянам, власникам посвідки на тимчасове проживання, а також особам без громадянства потрібно мати один з зазначених документів:

• документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації вакцинами, що включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях; або

• іноземний COVID-сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 1, 2 чи більше дозами вакцини, що включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, або негативний результат тестування методом ПЛР, або одужання від COVID-19; або

• негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, що зроблений не більш як за 72 години до в’їзду.

Тести для в’їзду в Україну не потрібні вакцинованим особам і дітям до 12 років.

Іноземні туристи від 18 років, які не пройшли вакцинацію від коронавіруса та перетинають державний кордон на в’їзд, зобов’язані мати негативний результат тесту та встановлювати мобільний додаток для контролю самоізоляції Вдома незалежно від терміну перебування на території України. Самоізоляція не застосовується, якщо протягом 72 годин з моменту в’їзду пройти ПЛР-тестування або зробити експрес-тест на антиген і отримати негативний результат.

! З 29 грудня 2021 року скасовано вимогу щодо самоізоляції для всіх осіб після в’їзду на територію України з тимчасово окупованих територій та Автономної Республіки Крим – мандрівникам не потрібно проходити обов’язкову самоізоляцію та встановлювати мобільний додаток Вдома.

Невакциновані громадяни, які прибувають з Росії, повинні пройти обов’язковий 14-денний карантин без можливості його дострокового завершення.

З 3 грудня ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ в’їзд іноземців та осіб без громадянства, які не мають дозволу на постійне або тимчасове проживання в Україні, та які перебували понад 7 днів за останні 14 днів на території ПАР, Республіки Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівства Лесото, Королівства Есватіні, Мозамбіку, Республіки Малаві.

Винятки: громадяни України; іноземці та особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні; подружжя чи діти громадян України; співробітники зарубіжних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні та члени їх сімей; інші категорії іноземців та осіб без громадянства за погодженням з МЗС – після в’їзду вони мають пройти обов’язковий 14-денний карантин.

З 20 вересня 2021 іноземці та особи без громадянства, які в’їжджають в Україну з метою транзиту та мають документи, що підтверджують виїзд з країни протягом 48 годин, звільняються від самоізоляції та, відповідно, встановлення додатка Вдома та проходження тестування в Україні.

—————————————————————————————————————————————————

У зв’язку з карантинними обмеженнями пасажирам потрібно зважати на зміни та доповнення до правил проходження паспортного контролю в аеропорту «Бориспіль». Правила викладені на сайті Державної прикордонної служби України.

Радимо ознайомитись з інформаційною сторінкою, створеною спеціально для туристів та відвідувачів України  – https://visitukraine.today/ua. На сторінці надані роз’яснення щодо правил перетину кордону для пасажирів.

Крім того, передбачено, що прикордонники відмовляють в пропуску через державний кордон України іноземцям та особам без громадянства (крім іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями або осіб, які потребують додаткового захисту) без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19, обсервацією.

При умові додаткових запитань можна звернутися за роз’ясненням до Прикордонної служби України.

Самоізоляцію можна пройти в кінцевому пункті призначення. Після перетину пункту прикордонного контролю і встановлення додатку «Дій вдома» пасажирам відведено 72 години, щоб дістатись кінцевого пункту призначення.

Алгоритм припинення самоізоляції для тих, хто перетнув державний кордон. 

Алгоритм припинення самоізоляції для тих, хто перетнув державний кордон та перелік лабораторій, що мають право передавати результати тестування на COVID-19 методом ПЛР для припинення самоізоляції через додаток «Дій вдома» за посиланням:

https://phc.org.ua/news/algoritm-pripinennya-samoizolyacii-dlya-osib-scho-peretnuli-derzhavniy-kordon

Звертаємо увагу, що перелік лабораторій може змінюватися, тому обов’язково перегляньте його завчасно у день відвідування обраної лабораторії.

B разі одержання негативного результату лабораторія, яка виконала дослідження, вносить результат тесту до електронної системи Центру громадського здоров’я України. Дані, внесені лабораторіями автоматично синхронізуються із додатком “Дій вдома”.

Після обробки даних в додатку “Дій вдома” прийде повідомлення про припинення самоізоляції.

Уточнюйте можливість ознайомлення з результатами тесту на сайтах лабораторій, вказаних у переліку.

За посиланням – інструкція з використання електронного сервісу “Дій вдома”:

https://www.kmu.gov.ua/storage/app/sites/1/18%20-%20Department/18%20-%20PDF/04.2020/instrukciya-diy-vdoma.pdf

Якщо у вас виникли питання щодо роботи застосунку, зверніться до сервісу технічної підтримки застосунку: https://chat.diia.gov.ua/