Правила перетину кордону для пасажирів, що прибувають в Україну

Актуальні правила перетину українського кордону регулюються Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 № 1236, з останніми змінами від 28 липня 2021 Постанова КМУ № 787

Всім іноземним громадянам та власникам посвідки на тимчасове проживання незалежно від країни прибуття для в’їзду в Україну потрібно мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, виданий страховою компанією, зареєстрованою в Україні, що покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на весь термін перебування в Україні.

Всім іноземним громадянам, власникам посвідки на тимчасове проживання, а також особам без громадянства потрібно мати один з зазначених документів:

• документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях; або

• негативний експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 (RAT), що зроблений не більш як за 72 години до в’їзду; або

• негативний результат тесту на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (PCR), проведений не більше ніж за 72 години до в’їзду.

Довідки про тестування та вакцинацію не вимагаються від дітей до 12 років.

З 5 серпня 2021 громадяни України і всі іноземні туристи від 18 років, які не пройшли вакцинацію від коронавіруса і перетинають державний кордон на в’їзд, повинні встановлювати мобільний додаток для контролю самоізоляції Вдома.

Самоізоляція не потрібна, якщо особа залишає країну протягом 72 годин. Також уникнути 10-денної самоізоляції можна, якщо протягом 72 годин з моменту в’їзду пройти ПЛР-тестування або зробити експрес-тест на антиген і отримати негативний результат.

Невакциновані громадяни, які прибувають з Росії або Індії (в тому числі транзитом), повинні пройти обов’язковий 14-денний карантин без можливості його дострокового завершення.

—————————————————————————————————————————————————

У зв’язку з карантинними обмеженнями пасажирам потрібно зважати на зміни та доповнення до правил проходження паспортного контролю в аеропорту «Бориспіль». Правила викладені на сайті Державної прикордонної служби України.

Радимо ознайомитись з інформаційною сторінкою, створеною спеціально для туристів та відвідувачів України  – https://visitukraine.today/ua. На сторінці надані роз’яснення щодо правил перетину кордону для пасажирів.

Крім того, передбачено, що прикордонники відмовляють в пропуску через державний кордон України іноземцям та особам без громадянства (крім іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями або осіб, які потребують додаткового захисту) без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19, обсервацією.

При умові додаткових запитань можна звернутися за роз’ясненням до Прикордонної служби України.

Самоізоляцію можна пройти в кінцевому пункті призначення. Після перетину пункту прикордонного контролю і встановлення додатку «Дій вдома» пасажирам відведено 72 години, щоб дістатись кінцевого пункту призначення.

Алгоритм припинення самоізоляції для тих, хто перетнув державний кордон. 

Алгоритм припинення самоізоляції для тих, хто перетнув державний кордон та перелік лабораторій, що мають право передавати результати тестування на COVID-19 методом ПЛР для припинення самоізоляції через додаток «Дій вдома» за посиланням:

https://phc.org.ua/news/algoritm-pripinennya-samoizolyacii-dlya-osib-scho-peretnuli-derzhavniy-kordon

Звертаємо увагу, що перелік лабораторій може змінюватися, тому обов’язково перегляньте його завчасно у день відвідування обраної лабораторії.

B разі одержання негативного результату лабораторія, яка виконала дослідження, вносить результат тесту до електронної системи Центру громадського здоров’я України. Дані, внесені лабораторіями автоматично синхронізуються із додатком “Дій вдома”.

Після обробки даних в додатку “Дій вдома” прийде повідомлення про припинення самоізоляції.

Уточнюйте можливість ознайомлення з результатами тесту на сайтах лабораторій, вказаних у переліку.

За посиланням – інструкція з використання електронного сервісу “Дій вдома”:

https://www.kmu.gov.ua/storage/app/sites/1/18%20-%20Department/18%20-%20PDF/04.2020/instrukciya-diy-vdoma.pdf

Якщо у вас виникли питання щодо роботи застосунку, зверніться до сервісу технічної підтримки застосунку: https://chat.diia.gov.ua/