Китай

1

Китай … Для когось — імперія — загадка з більш ніж 5000-річною історією, яка сповнена таємниць і секретів, для інших — країна — лідер в світовій економіці, чиї стрімкі успіхи вражають, захоплюють, викликають заздрість, для третіх — найбільш населена країна в світі, яка протягом двох тисяч років була закрита від погляду всього світу, була незвіданою і завуальовано приховувала свою велич і силу. У кожного своє бачення цієї країни, але не закохатися в неї неможливо. Неможливо не перейнятися багатогранністю і різноманітністю Китаю. Куди б Ви не поїхали, будь то багатомільйонний галасливий і сучасний Шанхай або таємничий величний Тибет, неодмінно в результаті захочеться неодноразово повернутися в Китай, щоб зазнати і відкрити для себе все нові і нові місця, міста і визначні пам’ятки. Китай завжди різний, але завжди прекрасний і цікавий. Китай — не країна, куди варто поїхати один раз. Це країна, куди Ви захочете повертатися раз за разом, досліджуючі все нові приголомшливі місця!

Китай розташовується в східній частині Євразійського континенту, на західному узбережжі Тихого океану. За площею території — майже 9,6 млн. Кв км (1/4 площі Азії, 1/14 суші земної кулі) — Китай є третьою країною світу, поступаючись тільки Росії і Канаді. На північному сході Китаю межує з Північною Кореєю, на півночі — з Росією і Монголією, на північному заході — з колишніми радянськими республіками, а нині незалежними державами-членами СНД — Казахстаном, Киргизією і Таджикистаном, на заході і південному заході — з Афганістаном, Пакистаном, Індією, Непалом і Бутаном, на півдні — з М’янмою, Лаосом і В’єтнамом. Китай має також морські кордони з Південною Кореєю, Японією, Філіппінами, Брунеєм, Малайзією та Індонезією. Китай омивається водами трьох морів — Жовтого, Східно-Китайського і Південно-Китайського, які є окраїнними морями Тихого океану, а також Бохайською затокою Жовтого моря. Характерно, що в кітаєязичній літературі Бохайська затока часто виділяється в якості окремого моря. Материкова берегова лінія відрізняється в основному рівним рельєфом і розчленована численними затоками, тут багато прекрасних заток і зручних гаваней, більшість з яких — незамерзаючі. У прибережній зоні налічується більше 5000 островів, серед яких найбільші — Тайвань і тропічний острів Хайнань. Найбільшими річками є Янцзи і Хуанхе. Загальна протяжність річок в Китаї — 220 тисяч кілометрів.

КНР ділиться на 23 провінції, 5 автономних районів, 4 міста центрального підпорядкування (Пекін, Шанхай, Тяньцзінь і Чунцін), 2 спеціальних адміністративних району — Сянган (Гонконг) і Аоминь (Макао). Столицею Китаю є місто Пекін. Населення Китаю близько 1,3 млрд. чол. Більшу частину населення складають китайці і лише близько 8% «малі народності»: чжуан, мяо, тибетці … Основна мова — китайський. У туристичних центрах вживаються англійська, японська та російська.

Час. На всій території Китаю діє пекінський час. Різниця в часі з Києвом: взимку +6 годин, влітку +5 годин.

Клімат. Китай знаходиться в межах 3-х кліматичних поясів: помірного, субтропічного і тропічного. Клімат на заході континентальний, на сході переважно мусонний. На південному заході Китаю та на південному острові Хайнань клімат тропічний. Найбільш холодно взимку в Північно-Східному Китаї. У південних районах вологість повітря влітку дуже висока. Кращий час для подорожі — весна (травень) і осінь (вересень — жовтень). Середня температура січня від -24 ° C на півночі до 18 ° C на півдні. Середня температура липня від + 20 ° C до + 28 ° C

Валюта. Основною грошовою одиницею Китаю є юань (RMB). Розмінні монети — дзяо, финь. 1 юань = 10 дзяо. 1 юань = 100 финь. Гонконг володіє незалежною грошовою одиницею Гонконгський долар (HK $). Всі готівкові розрахунки на території країни здійснюються в місцевій валюті.

 

 

visa

ВІЗА в КИТАЙ

  • Китай подробнее·

Екскурсійні тури по Китаю:  http://8heavens.in.ua/portfolio-type/kitaj/