Індія

india-1

Індія

Індія — країна, в якій є все: пустелі і джунглі, очеретяні халупи і палаци махараджей, жебраки і респектабельні бізнесмени, жорстоке пуританство і цілі квартали «червоних ліхтарів», заборонена, але понині жива кастова система і державний устрій, що залишився від англічан- колонізаторів. Величні Гімалаї і таємничий Тибет, священна річка Ганг і тропічні ліси Західних Гат, десятки морських курортів і «Золотий трикутник», численні пам’ятники минулих століть і величезна кількість музеїв — все це складає національну гордість цієї країни.

Географія

Індія розташована в Південній Азії, здебільшого на півострові Індостан. Узбережжя Індії, довжина якого становить понад 7 тис. км., омивається водами Індійського океану — Бенгальською затокою з південного сходу і Аравійським з південного заходу. Площа території Індії становить 3,3 млн км, за цим показником країна посідає сьоме місце в світі.

Клімат

На більшій частині території Індії виділяються три сезони: жаркий і вологий з пануванням південно-західного мусону (червень — жовтень); відносно прохолодний і сухий з переважанням північно-східного пасату (листопад — лютий); дуже жаркий і сухий перехідний (березень — травень). Найбільш сприятливий час для відвідування Індії — з жовтня по травень.

Природа

В Індії кілька природних зон з абсолютно різними умовами — від арктичних до тропічних: трансгімалайское плато Північної Індії; Гімалаї і їх передгір’я в Північній Індії; передгір’я Гімалаїв в Північно-Східній Індії; пустелі, заболочені райони і солончаки Західної Індії; рівнини Північної і Східної Індії; плоскогір’я центральній Індії з сухими субтропическими і тропічними лісами; гори Південної Індії з вологими тропічними лісами; низинні тропічні регіони Південної Індії; морське узбережжя, острови, мангрові ліси і прибережні води. Кожному з цих регіонів властива своя екосистема, яка може разюче відрізнятися від сусідніх.
Всупереч поширеній думці, велика частина території Індії — аж ніяк не джунглі, де гуляють слони з тиграми, а сільськогосподарські угіддя або абсолютно не придатні для життя напівпустелі, утворені в результаті багатьох років безсистемної експлуатації.

Кухня

Індійська кухня різноманітна і незвичайна. Вона відображає складне нашарування культур, історії та релігійних переконань. Традиційна індійська кухня є невід’ємною частиною індійської культури — найдавнішої культури людства. Кухня Індії славиться величезною різноманітністю страв, різних за стилем приготування. Майстерність кухарів індійської кухні полягає в тонкому змішуванні різноманітних спецій, необхідних для посилення смаку. Індійська кухня немислима без використання прянощів, трав і приправ, які надають стравам витончений аромат. В якості прянощів використовують коріння, кору і насіння рослин таких, як імбир, асафетида, кориця, коріандр, кмин, гірчиця і безліч інших. Трави — це свіже листя або квіти, наприклад, листя каррі, коріандру і м’яти, а також шафран — сушені рильця крокусу (Сrocus sativus). Як приправи використовуються лимонний сік, рожева вода, горіхи та ін.

Найпопулярніші пляжні курорти країни — Гоа Північний та Гоа Південний, і Керала.

Гоа — популярний курорт Індії, де немає місця буденності, ексцентричність панує всюди. Тут свої закони і життєвий уклад, екзотичний мікрокосм, що занурює туристів в атмосферу безтурботності і повного розслаблення. Гоа — самий маленький штат Індії, розташований на західному узбережжі Аравійського моря. Загальна площа штату всього 659 км², за пару годин ви зможете проїхати його цілком на автомобілі.Відпочивати на Гоа можна цілий рік, однак у літній період на штат обрушуються тропічні зливи. Тому туристичний сезон на курорті починається з жовтня і триває до кінця березня. Середня температура повітря в цей час коливається в межах від +31 С ° до + 33С °. 

Південний Гоа розташований нижче річки Зуарі і є найбільш незаселеній частиною штату. Майже все узбережжя викуплено великими інвесторами під будівництво рекреаційних споруд. Тут зосереджена величезна кількість готелів високої категорії, залучаючи заможних туристів з усього світу. Південь Гоа можна охарактеризувати як престижну зону для спокійного і комфортного відпочинку з хорошими пляжами, якісним розміщенням і сервісом, різноманітною кухнею і прекрасно обладнаними аюрведичні центрами. Білі і широкі пляжі славляться дрібним, сипучим піском і абсолютною прозорістю прибережних вод.

Північний Гоа — самий розвинений з точки зору туризму район Індії, на багато кілометрів розкинувся уздовж узбережжя Аравійського моря. З кінця 60-х рр. минулого століття Північний Гоа був одним з найулюбленіших місць неформальної молоді з Європи і Америки. Але, не дивлячись на те, що ці часи вже далеко в минулому, атмосфера свята, веселощів, пульсуючого ритму нічного життя не згасла і до цього дня. Північну частину штату характеризує колорит пляжів з темно-сірого вулканічного піску. Вони тягнуться безперервною тридцятикілометровою смугою з півдня на північ від форту Агуада до кордону штату Махараштра. Безліч невеликих готелів і пансіонів пропонують недороге житло. Кафе, ресторанчики, бари, магазини, нічні клуби — вулички курортних сіл багатолюдні в будь-який час доби. Місцеве населення доповнюють «хіпі», артисти, художники, що залишилися тут назавжди, підкреслюючи атмосферу неробства і веселощів. 

З географічної точки зору, Гоа ділиться ще й на третю — центральну частину, але в туристичній практиці її прийнято відносити до курортів Північного Гоа. Топографічно це місце можна визначити як саме серце штату, де в море впадають дві річки. У Центральний Гоа входять три райони: сучасна столиця штату Панаджі, стародавня столиця Старий Гоа і досить велике місто Васко-да-Гама. Свого часу ці території були процвітаючими португальськими володіннями, тому крім культурної спадщини, залишеного індуїсткою цивілізації, тут зосереджено безліч християнських храмів. Пляжі Центрального Гоа в основному білі і піщані, деякі усіяні дрібним черепашником. Центр Гоа зручний з точки зору розташування, яке дозволяє поєднувати неробство і веселий дух північній частині з розміреністю і спокоєм південній.

Керала — штат на південно-східній частині півострова, один з найчистіших і упорядкованих курортів в Індії. Унікальний природний ландшафт з чайними плантаціями і національними парками, розкішні пляжі і традиції найдавнішої медичної системи аюрведи приваблюють сюди туристів, які прагнуть поєднати європейський комфорт зі східною екзотикою. Відпочинок в Керале особливо оцінять люди, що піклуються про своє здоров`я, прихильники правильного харчування, і звичайно ж, йоги. 

Керальское узбережжі відрізняється найчистішими пляжами з білого піску, спокійним морем і пологим спуском у воду, що особливо важливо для туристів з дітьми. Цікавий курорт і з точки зору лікувального туризму — саме тут, згідно з легендою, зародилася і досягла свого розквіту аюрведа — традиційна система індійської медицини. На курорті представлено розмаїття оздоровлюючих, омолоджуючих і знімаючих стрес програм.

Керала отримала прізвисько «Індійська Венеція» за складну мережу каналів, що проходять по всій території штату від узбережжя до гірських хребтів. Раніше канали використовувалися місцевими жителями замість доріг, а зараз по ним можна здійснити захоплюючу річкову екскурсію.

Всі пляжі в Кералі громадські та безкоштовні, з дрібним білим піском, спокійним морем і пологим входом в воду. Готелі Керали зазвичай розташовані в численних бухтах на узбережжі серед густих зелених заростей. Комфортабельні готелі 4 * і 5 * пропонують своїм гостям якісний і різноманітний відпочинок, що поєднує в собі пляж, аюрведичні процедури, розважальні шоу і різноманітні екскурсії.

Visit Project
Date
  • 21.08.2015
Categories

Надішліть запит

Close