Шрі-Ланка. COVID19 – умови в’їзду

В’їзд на територію Шрі-Ланки. Туристам необхідно мати при собі негативний ПЛР-тест (англійською мовою), зроблений за 72 години до посадки в літак (крім дітей віком до 12 років).

З 1 січня 2022 року обов’язково необхідно оформити місцевий медичний страховий поліс Local Covid Insurance з покриттям лікування COVID-19.

Туристична віза (30 днів) повинна бути оформлена виключно онлайн на сайті eta.gov.lk. Вартість 37 доларів США, сплачується при оформленні онлайн.

Необхідно до відльоту обов’язково заповнити Health Declaration Form онлайн на кожного туриста окремо (в тому числі дітей, незалежно від віку) та завантажити відповідні документи (сертифікат вакцинації, негативний ПЛР-тест, перша сторінка закордонного паспорта тощо). Форма за посиланням: https://airport.lk/health_declaration/index. Після заповнення Ви отримаєте унікальний QR код, збережіть його на телефоні або роздрукуйте для пред‘явлення в аеропорту.

— Повністю вакцинованим туристам (таким, що отримали 2 дози вакцини та від отримання останньої дози минуло не менше 14 днів) – немає карантинних обмежень, дозволено вільне пересування.

З собою необхідно мати оригінал міжнародного сертифікату вакцинації. Підійде будь-який тип вакцини, що дозволений в країні походження.

Невакцинованим дітям таких туристів (віком від 12 до 18 років) необхідно здати ПЛР-тест по прильоту (в лабораторії аеропорту або іншій лабораторії сертифікованій МОЗ Шри-Ланки). Якщо ПЛР негативний – немає карантинних обмежень, дозволено вільне пересування у супроводі батьків.

Діти віком 12-18 років, якщо отримали одну дозу вакцини Pfizer та від її отримання минуло не менше 14 днів, вважаються «повністю вакцинованими».

Для дітей віком до 12 років не потрібно робити ПЛР-тест по прильоту – їм дозволено вільне пересування у супроводі батьків.

— Неповністю вакцинованим туристам (таким, у яких термін після отримання другої дози вакцини менше ніж 14 днів) необхідно залишатися в «tourism bio bubble» до моменту, поки не мине 14 днів після останньої дози вакцини / 7 днів після прибуття (застосовується період, який настає швидше) та здати ПЛР-тест по прильоту — вартість одного ПЛР-тесту складає 40 доларів США. Оплату ПЛР-тесту можна здійснити по прильоту у відповідному місці проведення тесту або оформити та сплатити попередньо онлайн на сайті visitsrilanka.gov.lk.

— Невакцинованим туристам необхідно залишатися в «tourism bio bubble» 7 днів та здати ПЛР-тест по прильоту — вартість одного ПЛР-тесту складає 40 доларів США. Оплату ПЛР-тесту можна здійснити по прильоту у відповідному місці проведення тесту або оформити та сплатити попередньо онлайн на сайті visitsrilanka.gov.lk.

Для туристів з позитивним ПЛР-тестом передбачено лікування/перебування у одному із приватних госпіталів.

Детальніше: https://www.srilanka.travel/helloagain/